JEM PRE ZEM / EAT FOR THE EARTH

Jem pre Zem je projekt, ktorý inšpiruje a podporuje jednotlivcov i gastronómov v rozvoji udržateľného stravovania, pretože to, čo máme na tanieri dnes, rozhoduje o tom, čo tu po nás zostane zajtra. Názov projektu Jem pre Zem odráža misiu udržateľného a ohľaduplného stravovania voči našej planéte.


Rastlinným stravovaním pomôžeme planéte vysporiadať sa s environmentálnym preťažením, ktorému v súčasnosti čelí. Preto je vzdelávanie o udržateľnom spôsobe stravovania pre Zem, ako aj pre náš život na nej, kľúčové. Projekt Jem pre Zem prináša všetko, čo potrebujete vedieť o rastlinnej strave – o rastlinných výrobkoch, receptoch, rastlinných nákupoch či rastlinnom “jedení vonku”.

Projekt je zameraný na tri vízie: rozvoj a priblíženie rastlinného stravovania; spoločnosť, v ktorej sa udržateľnosť nosí na tanieroch; a treťou víziou je ochrana životného prostredia, udržateľnosť, zdravie a ochrana voľne žijúcich i hospodárskych zvierat.

Projekt sa zameriava na propagáciu rastlinnej stravy pre ochranu planéty, pre ľudí a pre firmy. Ponúkajú aj tzv. Rastlinnú výzvu, čo je bezplatný program, vďaka ktorému záujemcovia získajú počas jedného mesiaca informácie o tom, ako môže každý z nás bojovať proti klimatickej kríze. Najúčinnejším nástrojom, je totiž častejšie zaraďovanie rastlinných jedál. Každý deň môžeme prispieť k zlepšeniu stavu nášho životného prostredia, a to minimálne trikrát! Riešenie klimatickej krízy totiž leží na tanieri. Stránka ponúka aj rebríček reštaurácií a bistier s ponukou rastlinných jedál aj počas pandémie koronavírusu!