Kampaň na ochranu klímy v Karlsruhe (Klimaschutzkampagne der Stadt Karlsruhe)

Nemecké mesto Karlsruhe spustilo klimatickú kampaň pre svojich obyvateľov. Kampaň sa zameriava na to, ako môžu občania chrániť klímu vo svojom každodennom živote a dosiahnuť zmenu pomocou malého úsilia. Cieľom „Karlsruhe macht Klima“ je preto pravidelne zvyšovať povedomie verejnosti o ochrane klímy v Karlsruhe.


Kampaň slúži ako komunikačná platforma pre množstvo aktivít a ponúk v oblasti ochrany klímy dostupných v Karlsruhe. Jedným z nich je klimaticky šetrný workshop o varení, ktorý je dobrým príkladom toho, ako môžu deti, mladí ľudia a dospelí spolupracovať na tvorbe receptov šetrných ku klíme. Nutričný špecialista napríklad na workshope o varení vysvetlil, ako je možné mliečne výrobky jednoducho nahradiť chutnými rastlinnými alternatívami.

Kampaň tiež ponúka informácie o osobnej klimatickej rovnováhe, tipy na ochranu klímy, možnosti financovania, poradenské služby a základné informácie.

V období kampane „Climate Spring“ a v rámci podujatia Franco-German Energy Days v roku 2019, ku ktorým prispelo mesto Karlsruhe a jeho partnerské mesto Nancy, diskutovali deti a mladí ľudia o určitých aspektoch ochrany klímy a svoje skúsenosti zdokumentovali v krátkych videoklipoch: http://www.karlsruhe-macht-klima.de/clips.de. Tieto klipy sú tiež dobrým príkladom toho, ako môžu byť deti a mladí ľudia oboznámení s problematikou klímy a výživy. Kreativita, s akou vyjadrujú svoje vlastné myšlienky na túto tému, je povzbudzujúcim príkladom.